Звіт щодо діяльності районної державної адміністрації за березень місяць 2017 року

Головним напрямком роботи райдержадміністрації є реалізація державної економічної політики та її напрямів на районному рівні, сприяння комплексному економічному і соціальному розвитку району, ефективному проведенню економічних реформ. Головним напрямком роботи на протязі місяця була реалізація державної економічної політики та її напрямів на районному рівні, сприяння економічному і соціальному розвитку району. Підготовлено  щомісячний аналіз роботи господарського комплексу і соціальної сфери району за січень - березень 2017 року, постійно відстежувалось відкриття нових магазинів, кіосків, об’єктів ресторанного господарства та проводився моніторинг цін на основні види продуктів харчування на ринках та об’єктах торгівлі. Проводився моніторинг постачання скрапленого газу для населення району.

Відділом організаційної роботи та масових комунікацій апарату райдержадміністрації опрацьовано звіти структурних підрозділів райдержадміністрації про виконання Плану основних заходів Коломацької райдержадміністрації за березень 2017 року. Станом на 01.04.2017 року заплановані заходи в основному виконані.

У березні 2017 року проведено одне засідання колегії райдержадміністрації з порядком денним:

-        про підсумки соціально - економічного розвитку району за 2016 рік.

За результатом засідання колегії прийнято 1 розпорядження голови райдержадміністрації на виконання прийнятих рішень.

У березні 2017 року проведено 3 апаратні наради у голови райдержадміністрації, розглянуто 4 питань.

Головним напрямком роботи райдержадміністрації є реалізація державної економічної політики та її напрямів на районному рівні, сприяння комплексному економічному і соціальному розвитку району, ефективному проведенню економічних реформ. Головним напрямком роботи на протязі місяця була реалізація державної економічної політики та її напрямів на районному рівні, сприяння економічному і соціальному розвитку району. Підготовлено щомісячний аналіз роботи господарського комплексу і соціальної сфери району за січень - березень 2017 року, постійно відстежувалось відкриття нових магазинів, кіосків, об’єктів ресторанного господарства та проводився моніторинг цін на  основні види продуктів харчування на ринках та об’єктах торгівлі. Проводився моніторинг постачання скрапленого газу для населення району.

Протягом місяця поточного року готувались матеріали для інформування Департаменту економіки і міжнародних відносин, Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону, управління паливно-енергетичного комплексу, та підготовка відповідей з наступних питань: підсумки роботи галузей економіки району за звітний період, про роботу галузей транспорту і зв’язку району, про здійснення зовнішньо - економічної діяльності суб’єктів господарської діяльності району та інвестиційну роботу району за звітний період, про роботу галузей торгівлі, громадського харчування та моніторингу цін на контрольовані продукти харчування, про підприємницьку діяльність, відповіді на звернення громадян.

Спеціалістами відділу були підготовлені та направлені до Департаменту економіки матеріали щодо переліку об’єктів, фінансування яких у 2017 році пропонується виконати за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та перелік об`єктів, які потребують проведення капітального ремонту в поточному році.

Було детально вивчено питання конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Відділом проводилась консультативна та методична робота з економічних питань, готувались матеріали для розміщення в засобах масової інформації, на сайті райдержадміністрації з питань економічного розвитку, малого підприємництва та торгівлі.

Протягом березня зусилля райдержадміністрації спрямовувались на виконання бюджету району. Станом на 1 квітня 2017 року бюджет району по власних та закріплених доходах виконано на 158,6 %. При плані 4763,7 тис. грн. фактичне виконання склало 7557,6,3 тис. грн.

З метою захисту прав та інтересів працівників в районі постійно ведеться робота щодо удосконалення форм і засад соціального партнерства, регулювання трудових відносин шляхом укладання колективних договорів. Всього в районі діє 62 колективних договорів.

У березні місяці надавалися звіти до ДСЗН Харківської ОДА, Коломацької РДА. Здійснювався  прийом громадян з усіх питань соціального захисту населення.

За березень 2017 року видано 1 посвідчення «Дитини з багатодітної сім’ї».

За звітний період профінансовано пільги на житлово-комунальні послуги на суму 14,056 тис. грн., в т.ч. послуги зв’язку - 11,04 тис. грн.

Протягом місяця відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» допомогу отримали 96 сімей, нараховано та профінансовано на загальну суму 238,1 тис.грн.

Згідно Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» протягом звітного періоду здійснювались призначення та виплати усіх видів допомог 411 особам в сумі 521 тис.грн.

Допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» протягом місяця отримали 80 осіб на загальну суму 118,6 тис.грн.

Державну соціальну допомогу дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу і прийомним дітям прийомних сімей та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам протягом звітного періоду одержали 16 батьків та 44 дітей на загальну суму 195,6 тис.грн.

У звітному періоді з місцевого бюджету компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, виплатили 17 особам в сумі 2,6 тис. грн.

Протягом березня місяця за призначенням субсидій звернулося 49 осіб, призначено субсидію на ЖКП 13 особам. Проведено 2043 особам перерахунок розміру призначених субсидій без звернення  громадян.

Протягом звітного періоду нараховано та профінансовано грошову компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 5,9 тис. грн. Забезпечено 2 особи безкоштовними ліками за пільговими рецептами лікарів на суму 1,5 тис. грн.

Активно проводиться робота щодо визначення стану забезпечення соціальних потреб демобілізованих військовослужбовців із зони  проведення антитерористичної операції.

У березні 2017 року в управлінні зареєстровано 7 колективних договорів, чисельність працюючих у цих підприємствах, установах та організаціях становить 255 працівників.

Протягом звітного місяця обстежено 19 підприємств з питань дотримання правил, норм та стандартів з питань охорони праці.

Станом на 31.03.2017 року за статистичними даними заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій району відсутня.

У звітному періоді проводився моніторинг: своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій району; рівня оплати праці на підприємствах, установах та організаціях району; щодо підвищення мінімальної заробітної плати і розміру оплати праці працівникам бюджетної сфери; з питань дотримання роботодавцями соціальних гарантій працівників, призваних на військову службу за призивом під час мобілізації (обстежено 2 підприємств); щодо підвищення мінімальної заробітної плати на 17 госпрозрахункових підприємствах.

У березні 2017 року проведено обстеження 4 установ соціальної сфери з чисельністю працюючих 49 осіб, з них 20 осіб отримують доплати до мінімальної заробітної плати, 1 особа працює на 0,5 ставки.

Проводився аналіз нарахування роботодавцями заробітної плати, розмір якої менше мінімального рівня, встановленого законодавством. За даними управління Пенсійного фонду України в Коломацькому районі Харківської області протягом березня 2017 року налічувалося 25 підприємств, установ, організацій та фізичні особи-підприємці, чисельність працівників на яких складає 670 чоловік, із них 45 працюючих із заробітною платою менше мінімальної.

У звітному місяці було проведено 11 обстежень матеріально-побутових умов проживання одержувачів державних соціальних допомог.

За березень місяць зареєстровано 1 внутрішньо переміщену особу, видано 1 довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та призначено щомісячну адресну допомогу 4 внутрішньо переміщеним  особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних послуг.

Проводилася перевірка фактичного місця проживання/перебування 8 внутрішньо переміщених осіб.

Протягом березня 2017 року наданий 1 запит до Коломацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою перевірки цільового використання одноразової допомоги при народженні дитини, було проведено обстеження 7 родин.

Протягом звітного періоду було розглянуто 3 звернення на Урядову гарячу лінію та надано відповіді  заявникам.

У березні 2017 року проведено 1 засідання районної тристоронньої соціально-економічної ради, 1 засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, 1 засідання районного координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення, 1 засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення),пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, 1 засідання  ради з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, 1 засідання Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, 1 засідання комісії по розгляду спірних питань, які виникають при призначенні житлових субсидій, 2 засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та здійсненню контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Протягом звітного місяця робота відділення агропромислового розвитку була спрямована на виконання Законів України, актів і доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голів обласної та районної державної адміністрації.

Комплекс весняно-полових робіт був розпочатий з підживлення озимих культур. Стан озимих культур на даний період склався наступним чином:

-        по всіх сільгосппідприємствах району отримано оптимальних сходів 100 % 4033,5 га.

-        у доброму стані знаходяться 41 % 1607 га.,

-        у задовільному 48 % (1944,5 га), слабких та зріджених 12 % (468 га) (зійшли весною 690 га).

Господарствами району придбано мінеральних добрив 1767,5 т. при плані 1245 т, що становить 142 %. Вже використано 630,5 т. на підживлення.

Насінням ярих зернових та зернобобових культур господарства району забезпечені на 130 % (потреба з страховим фондом 688 т.), наявність 899 т.

Для сортооновлення придбано 25,5 т. супер еліти та еліти при потребі    20 т, 127 %. Супереліти та Еліти власного виробництва 93 т.

Ґрунтообробна та посівна техніка до проведення комплексу весняно – польових робіт готова на 100 %, трактори на 100 % (150 шт.).

Паливо - мастильних матеріалів, із них: дизпалива 107 % (потреба 420 т, наявність 450 т.), бензину 117 % (потреба 115 т, надійшло 135 т, наявність     100 т.)

На сьогоднішній день сільгосппідприємства району (за договірними угодами) забезпечені засобами захисту рослин на 100 %.

Потреба коштів на весняно - польові роботи – 68840 тис. грн. Власні кошти – 65840 тис. грн. на даний час отримано 3 млн. грн. кредиту. Фактично витрачено - 61млн. грн. – 89,5%. Планується витратити на 1 га 4272 грн.

Сільськогосподарської техніки з початку року придбано на суму 23 млн. 386 тис. грн. (12одиниць).

В структурі посівних площ усіх категорій господарств на 2017 рік планується посіяти :

-        зернових – 65,3 % ( в т.ч. кукурудзи – 24%, гречки – 2,4%);

-        посів соняшнику складатиме – 10 -15%;

-        цукрового буряка – 4%.

Станом на 07 квітня - підживлено озимих на площі 4362,4 га, що становить 108,2 %, (внесено мінеральних добрив 630,554 т на 1 га в середньому по 144 кг/га:

  • прикрито вологи – 12090,3 га, 100 %;
  • проведено культивації – 1959 га, 16,2 %;
  • посіяно ранніх зернових – 1185 га, 51,2 %;

в т.ч. – горох 403 га, 66,1 %;

-   ячмінь 711 га, 43 %;

-   овес 71 га, 178 %;

-   цукрові буряки – 177га, 30,2 %.

Всього ярий сів проведено на площі – 1362 га.

Протягом березня 2017 року відділом ведення Державного реєстру виборців здійснювався постійний прийом громадян з питань уточнення їх персональних даних.

Згідно ст. 22 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та постанови ЦВК від 13 січня 2011 року №6 «Про форми подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців» суб’єктами надання відомостей (Коломацьким РС ГУ ДМС України в Харківській області, Коломацьким районним судом в Харківській області, КЗОЗ «Коломацька ЦРЛ», міською, селищними та сільськими радами району) до відділу надавались відомості періодичного поновлення.

Постійно велась робота по покращенню стану Державного реєстру виборців, а саме виправлення персональних даних виборців, дати народження або місця народження, адреси проживання (перебування) виборця, ознака нездатності пересуватися самостійно. Також велась робота по виявленню та знищенню кратних включень виборців у Реєстрі.

До Коломацького РС ГУ ДМС України в Харківській області, органів реєстрації місцевого самоврядування надсилались запити по уточненню ідентифікаційних персональних даних виборців які успішно опрацьовані відділом.

Начальником відділу було проведено 10 наказів (76 записів) керівника відділу ведення Державного реєстру виборців, стосовно включення виборців до Реєстру, про що було надіслано довідки про включення, внесення змін до ідентифікаційних персональних даних виборців, усуненню кратних включень та знищення запису.

Протягом березня місяця 2017 року сектором у справах молоді і спорту спільно з відділом освіти райдержадміністрації, районною організацією ВФСТ «Колос» в березні п.р. в районі було проведено ряд спортивно - масових та фізкультурно - оздоровчих заходів, а саме:

1 березня на базі Коломацького НВК  був проведений Чемпіонат району з настільного тенісу серед юнаків та дівчат навчальних закладів району.

Відбувся районний етап Всеукраїнських змагань з футзалу «Шкільна футбольна ліга України» серед учнів 5-х класів.

Щосуботи проводився Чемпіонат району з міні-футболу  серед колективів фізичної культури.

24 березня на базі Коломацького НВК проводився Чемпіонат району з волейболу серед юнаків та дівчат загальноосвітніх навчальних закладів.

Крім цього збірна команда району приймала участь в зональних змаганнях з футзалу в Сахновщинському районі серед районів і міст Харківської області за програмою обласної Спартакіади з видів спорту де команда району посіла 2 місце і увійшла до фіналу, який відбудеться 14.04.2017 року в м. Харків.

Станом на 1 квітня 2017 року в районній державній адміністрації чисельність державних службовців за штатним розписом 63 одиниці, фактично на посадах працює 60 особи.

Укомплектованість кадрами державних службовців станом на 1 квітня 2017 року по районній державній адміністрації становить 95 %.

3 посад державних службовців вакантні.

В березні 2017 року призначено 2 особи на посади що виконують функції з обслуговування: старшого інспектора відділу організаційної роботи та масових комунікацій апарату райдержадміністрації та водій відділу організаційної роботи та масових комунікацій апарату райдержадміністрації.

У березні 2017 року підготовлено 6 розпоряджень голови районної державної адміністрації по особовому складу.

Станом на 1 квітня 2017 року в райдержадміністрації працює 3 магістри державного управління та 4 магістри державної служби.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу „Кращий державний службовець» (із змінами), наказу Національного агентства України з питань державної служби від 15 лютого 2012 року № 29 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», керуючись статтями 6, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету, підвищення кваліфікації державних службовців райдержадміністрації з 06 березня 2017 року розпочато підготовку до проведення І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Проводиться робота щодо вдосконалення кадрової політики, спрямованої на забезпечення державної служби кваліфікованими кадрами.

Протягом місяця здійснювався контроль за встановленням надбавок за вислугу років працівникам райдержадміністрації.

Протягом березня 2017 року державні службовці районної державної адміністрації до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягалися.

 

Керівник апарату районної державної адміністрації                                                     І.В. Каторгіна