Щотижнева робоча нарада

Щотижнева робоча нарада

11 вересня 2017 року в залі засідань відбулася робоча нарада під головуванням голови райдержадміністрації Сергія Яцюка. На засіданні були присутні: заступник голови районної ради Віктор Трохименко, начальники управлінь і відділів райдержадміністрації, сільські, селищний голови, керівники установ та організацій району, ЗМІ.

На засіданні розглядалося питання про захист прав дитини в межах виконання районної соціальної Програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2008-2017 роки.

За інформацією начальника служби у справах дітей станом на 01.09.2017 року в районі нараховується 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 2,8% від загальної кількості дітей у віці від 0 до 18 років (1367), що проживають у районі. Даний показник має в районі постійну позитивну динаміку: з початку 2017 року даний показник зменшився на 3 особи. Протягом 8 місяців 2017 року правовий статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримала 1 дитина.

Всього в районі із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підлягають усиновленню 12 осіб, що складає 33,3% від загальної кількості дітей, що залишилися без батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, або кожна третя особа.

Протягом 8 місяців 2017 року створено 1 дитячий будинок сімейного типу, 2 дитячих будинки сімейного типу поповнено 5 дітьми та 1 прийомну сім’ю 2 дітьми.

Всього у районі створено 5 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 29 дітей та 9 прийомних сімей, у яких виховується 17 дітей.

На даний час 24 дитини виховується під опікою (піклуванням) фізичних осіб, 46-у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються у сімейних формах, складає 100%.

Але пріоритетною формою влаштування дітей, що залишилися без батьківського піклування, є усиновлення. Протягом 8 місяців 2017 року в районі усиновлення із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не проводилося. Одна особа, яка бажає усиновити дитину, перебуває на обліку.

Станом на 01.09.2017 року 39 (100 %) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від їх загальної кількості виховується саме у сімейних формах виховання, де дітям створені оптимальні умови соціальної адаптації, умови для фізичного та інтелектуального розвитку.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації, двічі на рік (за потребою і більше) проводиться робота з обстеження умов проживання та виховання дітей, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. Протягом 8 місяців 2017 року під час проведення профілактичних заходів «Діти вулиці» за участю представників органів місцевого самоврядування, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти, медичних працівників, органу внутрішніх справ здійснено 32 обстеження умов проживання усіх сімей, в яких виховуються діти, у тому числі деякі сім’ї - двічі і більше разів. За результатами обстеження сімей 7 батьків було попереджено про неналежні умови утримання та виховання дітей, і ці сім’ї розглядалися на засіданнях комісій із захисту прав дитини. По відношенню до однієї сім’ї подавався позов до Коломацького районного суду по відношенню до восьми дітей, але батьків батьківських прав не позбавлено.