Навчання та перевірка знань з охорони праці

Навчання та перевірка знань з охорони праці

Згідно  Закону України «Про загальнообов’язкове  державне страхування »  завданням страхування від нещасного випадку є проведення  профілактичних заходів, спрямованих  на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням.

Згідно ст. 18 Закону України «Про охорону праці» не допускаються до роботи працівники, в тому числі  посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з охорони праці.

Однією з поширених причин нещасних випадків на виробництві — недолік навчання з охорони праці. Працівники бувають як повністю не навчені, так і навчені формально: інструктажі, перевірки знань проходять лише на папері. Працівники, які не пройшли навчання або перевірку знань, не відсторонюються, як того вимагає трудове законодавство України.

У ряді випадків представники роботодавця не знають, як правильно організувати навчання з охорони праці, не тільки для працівників, а й для фахівців.

Керівники підприємств, організацій та установ, керівники та спеціалісти служб охорони праці, члени комісій по перевірці з питань охорони праці зобов’язані проходити навчання та перевірку знань з охорони праці 1 раз на 3 роки у навчальних центрах або навчальних закладах та установах, які  проводять відповідне навчання.

На підставі ст. 44 Закону України «Про охорону праці» за порушення законів та інших нормативних актів з охорони праці винні особи притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно з законом.

Роботодавці можуть звернутись за роз”ясненнями про проходження навчання з питань охорони праці до завідувача сектору профілактики виробничого травматизму, страхових виплат та обліку страхувальників Валківського відділення Фонду соціального страхування України Пилипенко Лілії Олексіївни  за адресою: м. Валки вул. Пушкіна,  14 , телефон 5 15 89, 5 27 89, електронна адреса  fsnvu@kharkov.ukrtel.net

 

 

Начальник відділення  Ігнатов В.П.