Городище і могильник «Грашківський»

Городище і могильник «Грашківський»

Городище та могильник Грашківське – пам’ятка археології (ранній залізний вік, скіфська культура) [Постанова Кабінету міністрів України № 1761 від 27.12.2001 р. “Про занесення пам’яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”].

Городище і могильник «Грашківський» ІХ століття– ІV століття до нашої ери.

Розташоване за 0,5 км. до північно-західної частини колишнього с. Гришково, яке в теперішній час являється південно-західною окраїною селища Коломак. Займає мис, утворений з півночі глибокою балкою, яка впадає в долину річки Коломак зліва, а з заходу – яром. Струмок, який протікає балкою перегороджений двома дамбами, в результаті чого утворилися два ставка. Вони знаходяться у підніжжя мису з західної та північної сторони. Городище за формою майже кругле площею близько 2 га. З південно-східного боку городище укріплене валом та ровом, вихід шириною 13 метрів, огороджені додатковим валом та ровом. Висота валу близько 6 метрів від дна рову. Північно-західна частина городища, яка виходить до центру мису укріплена одним ровом. Рів переходить в еспарт, який збільшує крутизну північного схилу балки. Висота її краю до 40 метрів, глибина рову до 5 метрів.

У 1917р. В.Р. Радзиєвською в південно-східній частині городища був закладений шуфр 2х3м. Потужність культурного шару в шурфі 0,4м. Знайдені обламки глиняних сосудів скіфської епохи, пряслиці, кістки тварин.