При Коломацькій районній державній адміністрації буде сформовано Громадську раду

До відома інститутів громадянського суспільства!!

Стаття 38 Конституції України гарантує громадянам України право на участь в управлінні державними справами. З цією метою Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики", якою  передбачено порядок формування громадських рад при органах виконавчої влади. Такий консультативно – дорадчий орган створюється і в нашому районі. До  ради можуть входити громадські організації, професійні та творчі спілки, організації роботодавців, благодійні і релігійні організації, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства.

Громадська рада має досить суттєві повноваження:

  • подання органам виконавчої влади  пропозицій щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики;
  • проведення громадської експертизи (іншими словами - оцінка діяльності органів  влади);
  • організація публічних заходів з обговорення актуальних питань розвитку;
  • здійснення контролю за врахуванням органом влади пропозицій та зауважень громадськості;
  • дотримання органами влади нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції.
  • Рішення, що приймаються громадськими радами  є обов’язковими для розгляду органами виконавчої влади.

Можливості громадських рад суттєво розширено тому запрошуємо бажаючих взяти активну участь у формуванні Громадської ради при Коломацькій районній державній адміністрації та налагодження її діяльності.

Установчі збори по формуванню Громадської ради відбудуться 28 липня 2017 року о 13 годині в залі засідання райдержадміністрації. Всі бажаючі взяти участь у зборах повинні подати документи до 20 липня 2017 року (методичні рекомендації по їх оформленню можна отримати у відділі організаційної роботи та масових комунікацій апарату райдержадміністрації (каб. №3 або за тел. 56-643).

Ініціативна група