До відома інститутів громадянського суспільства!!

До відома інститутів громадянського суспільства!!

При Коломацькій районній державній адміністрації буде сформовано Громадську раду

До відома інститутів громадянського суспільства!!

Стаття 38 Конституції України гарантує громадянам України право на участь в управлінні державними справами. З цією метою Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики", якою  передбачено порядок формування громадських рад при органах виконавчої влади. Такий консультативно – дорадчий орган створюється і в нашому районі. До  ради можуть входити громадські організації, професійні та творчі спілки, організації роботодавців, благодійні і релігійні організації, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства.

Громадська рада має досить суттєві повноваження:

·        подання органам виконавчої влади  пропозицій щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики;

·        проведення громадської експертизи (іншими словами - оцінка діяльності органів  влади);

·        організація публічних заходів з обговорення актуальних питань розвитку;

·        здійснення контролю за врахуванням органом влади пропозицій та зауважень громадськості;

·        дотримання органами влади нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції.

·        Рішення, що приймаються громадськими радами  є обов’язковими для розгляду органами виконавчої влади.

 

Можливості громадських рад суттєво розширено тому запрошуємо бажаючих взяти активну участь у формуванні Громадської ради при Коломацькій районній державній адміністрації та налагодження її діяльності.

Установчі збори по формуванню Громадської ради відбудуться 10 липня 2015 року о 13 годині в залі засідання райдержадміністрації. Всі бажаючі взяти участь у зборах повинні подати документи до 10 липня 2015 року (методичні рекомендації по їх оформленню можна отримати у відділі організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації (каб. № 4 або за тел. 56-1-37).

Робочу групу по підготовці установчих зборів затверджено розпорядженням голови Коломацької районної державної адміністрації № 90 від 12 травня 2015 року по створенню Громадської ради.


Ініціативна група