Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» святкує 1 рік роботи.

13 вересня 2017 року Уряд України прийняв рішення про запровадження реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!" у 2017-2019 роках. Міністерство юстиції України разом з Координаційним центром з надання правової допомоги здійснює комплекс комунікаційних заходів щодо інформованості населення з питань прав людини.

Прийняття рішення про реалізацію проекту дало можливість підняти на якісно новий рівень надання правової допомоги громадянам, забезпечило реалізацію конституційних прав громадян знати свої права та обов'язки; консолідувало зусилля та поєднало цілі державних органів, приватних та громадських інституцій у напрямі утвердження й забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави. Крім того, це сприяє формуванню правової культури та правової свідомості у суспільстві.

Проект реалізують всі міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, органи самоврядування по всій країні, громадські організації. Партнерами проекту є USAID, Асоціація юридичних клінік України, Міжнародний фонд «Відродження».

Основними інструментами проекту є:

  • Консультації з правових питань,
  • Адресне розповсюдження інформації
  • Гарячі лінії
  • Мобільні пункти консультування
  • Методична допомога територіальним громадам
  • Міжвідомчі правозахисні штаби

За цей час поширено понад 3,3 млн інформаційних буклетів.

Мобільні та дистанційні пункти консультування зробили 74 тисячі виїздів та надали консультації 267 тисячам українців.

Пріоритетними напрямками проекту в перший рік роботи стали:
- захист прав дітей та жінок (проекти «Стоп насильство» та «ЧужихДітейНеБуває»), 
- захист прав аграріїв та підприємців (проект «МаскиШоуСтоп» та антирейдерська кампанія Мін’юсту),

- протидія корупції у вищих навчальних закладах, 

- інформаційні кампанії щодо порядку оформлення субсидій, позасудового вирішення спорів та реалізації права на виконання рішення суду.

На 2018 рік основними напрямами діяльності визначено захист прав аграріїв (близько 75 000 звернень до системи безоплатної правової допомоги із земельних питань), захист прав дітей та жінок (600 тис. дітей не отримують аліменти, щоденно фіксується понад 130 фактів про вчинення сімейного насильства), право на справедливий суд (56% громадян вважають право на справедливий суд одним з найголовніших прав людини), захист прав підприємців (майже 250 обшуків щоденно проводять правоохоронці на підприємствах) та захист прав при взаємодії з правоохоронними органами (згідно статистики за 2017 рік кожні 50 секунд відбувалося незаконне насильство з боку поліції).