ЛІКАРНЯНИЙ ДЛЯ СУМІСНИКА

Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності - є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Відповідно до п. ЗО Порядку № 1266 (зі змінами), у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Тобто, окрім копії листка непрацездатності сумісник має надати і довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Після падання до місця роботи за сумісництвом копії листка непрацездатності та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи - жодних перешкод для оплати днів тимчасової непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом бути не повинно.

Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах, і не маєте грошей на адвоката - звертайтеся в відділ «Коломацьке бюро правової допомоги» Богодухівського місцевого центру з падання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 08-00 до 17-00, за адресою: сел. Коломак, нров. Свободи, 8. тел. (05766)56-316.

Єдиний телефонний помер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)